Regulamin rozpatrywania reklamacji dotyczących szkoleń

Zasady składania reklamacji dotyczących realizacji usług szkoleniowych Nomeno sp. z o.o. sp.k.

I. Reklamacje mogą być składane w następujący sposób:

1) osobiście w siedzibie Nomeno sp. z o.o. sp.k.

2) w formie pisemnej przesyłką pocztową w rozumieniu art. 3 pkt 21 ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1481), za pośrednictwem kuriera lub posłańca na adres: Al. Stanów Zjednoczonych 68, 04-036 Warszawa.

3) za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: aleksandra.kuzma@nomeno.pl lub eliza.kawalek@nomeno.pl

 

II. Reklamacje mogą dotyczyć usług szkoleniowych wykonanych w terminie nie późniejszym niż 2 tygodnie przed złożeniem reklamacji.

Reklamacje zgłoszone osobiście w formie ustnej w siedzibie Nomeno sp. z o.o. sp.k. uznaje się za przyjęte w momencie wypełnienia i podpisania dokumentu reklamacji.

III. Okres rozpatrywania reklamacji

Reklamacje rozpatrywane są bez zbędnej zwłoki, w możliwie najkrótszym terminie, nie dłuższym niż 30 dni od daty otrzymania reklamacji przez Nomeno sp. z o.o. sp.k. Termin ten może ulec przedłużeniu maksymalnie do 60 dni w szczególnie skomplikowanych przypadkach, uniemożliwiających rozpatrzenie reklamacji i udzielenie odpowiedzi w ciągu 30 dni. O niemożności udzielenia odpowiedzi na informację w terminie Nomeno sp. z o.o. sp.k. informuje Klienta w formie pisemnej, podając:

a) przyczyny opóźnienia,

b) okoliczności, które muszą zostać ustalone dla rozpatrzenia sprawy

c) przewidywany termin rozpatrzenia sprawy i udzielenia odpowiedzi, który nie może przekroczyć 60 dni od dnia otrzymania reklamacji.

 

IV. Odpowiedź na reklamację

Odpowiedź na reklamację udzielana jest w postaci papierowej lub, o ile Nomeno sp. z o.o. sp.k. wprowadzi taką formę, za pomocą innego trwałego nośnika informacji. Dostarczenie odpowiedzi pocztą elektroniczną może nastąpić wyłącznie na wniosek Klienta.

Klient może w treści reklamacji wskazać preferowany sposób poinformowania go o wyniku rozpatrzenia reklamacji. Nomeno sp. z o.o. sp.k. dołoży należytych starań w celu ustalenia adresu, na który powinna zostać przekazana odpowiedź, jednakże nie ponosi odpowiedzialności za niemożność jej przekazania w wyniku niewskazania przez Klienta adresu korespondencyjnego. Odpowiedź na reklamację przekazana zostanie:

a) w formie pisemnej na podany przez Uczestnika adres korespondencyjny, chyba że Uczestnik w treści reklamacji wskaże inny adres z zaznaczeniem, iż na ten właśnie adres oczekuje odpowiedzi,

c) w przypadku zgłoszenia wniosku o dostarczenie reklamacji pocztą elektroniczną, odpowiedź udzielana jest na wskazany adres e-mail.

 

V. Sposoby składania odwołania

W każdym czasie Klientowi przysługuje prawo do odwołania się od stanowiska przedstawionego w odpowiedzi na reklamację.

W przypadku nieuwzględnienia roszczeń oraz braku polubownego rozwiązania sporu między Klientem a Nomeno sp z o.o. sp.k., Klient może wystąpić z powództwem do sądu powszechnego właściwego dla siedziby pozwanego lub miejsca wykonania umowy lub wystąpienia z wnioskiem o rozpatrzenie sprawy do Rzecznika Finansowego.

Klient, będący konsumentem, ma możliwość zwrócenia się o pomoc do Miejskich i Powiatowych Rzeczników Konsumenta lub Rzecznika Finansowego, jako podmiotu uprawnionego do prowadzenia postępowania w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich w rozumieniu ustawy z dnia 23 września 2016 r. o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich (Dz.U. z 2016 r., poz. 1823 z późn. Zm.

 

 

newsletter

szkolenia / nowości/ promocje

ZAPRASZAMY!REVLON PROFESSIONAL
NOMENO AKADEMIA


REVLON PROFESSIONAL
NOMENO AKADEMIA

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format